image/svg+xml
image/svg+xml

Üniversitemize bir madalya daha

Üniversitemiz öğrencisi, milli sporcu Ekrem ÖZTÜRK, U23 Dünya Güreş Şampiyonasında grekoromen stil 55 kiloda bronz madalya aldı.

Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri aldıkları madalyalarla gururlandırmaya devam ediyor. Sadece son bir ayda, uluslararası müsabakalarda bir altın, bir gümüş ve 2 bronz madalya alan Üniversitemizin milli sporcularından yeni başarı haberleri geliyor.

Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de düzenlenen U23 Dünya Güreş Şampiyonasında mindere çıkan Üniversitemiz öğrencisi, milli sporcu Ekrem ÖZTÜRK, Dünya üçüncüsü olmayı başardı. Grekoromen stil 55 kiloda mücadele eden ÖZTÜRK, son maçında İsrailli rakibi Maksym Vysotkyi 9-0 mağlup ederek bronz madalyayı kazandı.

Rektör Uzun tebrik etti
Aldığı başarılardan dolayı tüm öğrencilerle birlikte milli sporcu Ekrem ÖZTÜRK’ü de tebrik eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Orhan UZUN, “Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi’nin şampiyon sporcularından biri olan milli güreşçi Ekrem ÖZTÜRK, başarılarına bir yenisini daha ekledi. 23 yaş altı Dünya Güreş Şampiyonasında grekoromen stil 55 kiloda bronz madalya alarak bizleri gururlandırdı. Azmederek ve çok çalışarak başarıya ulaşan değerli öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Öğrencilerimize destek olarak daima motive eden Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent CENGİZ başta olmak üzere tüm öğretim elemanlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“Ülke sporuna değer katmaya devam edeceğiz”
Üniversitemiz Rektör Uzun, Spor Bilimleri Fakültesi ile geleceğin sporcularını yetiştirmeye devam edeceklerini de belirterek, “Bartın Üniversitesi olarak bölgemizin ve ülkemizin gelişimine katkı sunmak için bilimsel anlamda gösterdiğimiz gayretin yanında, spor alanında da söz sahibi olma hedefimiz var. Adım adım ilerlediğimiz bu yolda tüm bileşenlerimiz ile birlikte büyük gayret gösteriyor ve bu gayretlerimizin meyvelerini verdiği görmekten mutluluk duyuyoruz. Spor Bilimleri Fakültemiz ile bireysel ya da takım halinde hem yurt içinde hem de yurt dışında başarılar almaya devam ediyoruz. Avrupa ve Dünya derecelerine yenilerini ekleyerek, daha büyük başarıların önünü açıyoruz. Bu düşüncelerle yakın ilgileri ve iyi dilekleri dolayısıyla Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Sayın Mehmet Muharrem KASAPOĞLU’na ve YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın M. A. Yekta SARAÇ’ın şahsında tüm YÖK Üyelerimize verdikleri destekten dolayı müteşekkirim. Ayrıca şehrimizdeki birlikteliğin oluşmasındaki gayretleri ve Bartınımızın kalkınmasına yönelik teşviklerinden dolayı Valimiz Sayın Sinan Güner’e, Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a, gösterdikleri iş birliğiyle desteklerini esirgemeyen tüm il yöneticilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza  ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.
  • Fakültemiz öğrencisi Sabri Mert Mülhim, Türkiye şampiyonu oldu

  • Fakültemiz Öğrencisi Milli karateci Rabia Elik gözünü olimpiyatlara dikti

  • Koronavirüs (COVID-19) Hakkında Bilgilendirme Notu-1

  • BAŞIMIZ SAĞOLSUN

  • Öğrencimiz, milli sporcu Hasan Engin, Türkiye şampiyonu oldu

  • Öğrencimiz, milli sporcu Haydar Yavuz, Avrupa üçüncüsü oldu

  • Öğrencimiz, milli atlet Mizgin Ay, Balkan Şampiyonası’nda gümüş madalya aldı

  • Üniversitemiz öğrencisi Şennur Demir, Türkiye şampiyonu oldu

  • Üniversitemizin Milli Sporcularından iki madalya daha.

  • Öğrencimiz Hasan ENGİN İpek Yolu 4. Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonasında altın madalya kazanmıştır.